expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

niedziela, 17 listopada 2013

"Zaginiony pamiętnik Don Juana" Douglas Carlton Abrams

"Mimo że wiele poetów porównywało kobietę do gitary, chyba żaden 
nie odkrył, że każdy skrawek jej ciała, drżąc niczym struna, 
wygrywa własną melodię. Jednak tylko palce wirtuoza potrafią wydobyć najwspanialsze tony, dlatego kobiety ujawniają piękno 
swojego ciała stopniowo w zależności od talentu i umiejętności mężczyzny." 

Abrams dokonał wnikliwej analizy podań ludowych oraz źródeł naukowych i w ten oto sposób powstał Zaginiony pamiętnik.... Don Juan postanawia spisać swoje dzieje, aby prawda o nim i jego czynach dotarła do uszu potomnych. Wydarzenia z przeszłości przeplatają się z ówczesnymi poczynaniami hiszpańskiego kochanka dając obraz całego jego życia. Początkowo Juan ma zostać duchownym, lecz dzięki wprowadzeniu w świat uciech cielesnych przez pewną siostrę zakonną porzuca plany klasztorne. Trafia do szajki złodziejskiej, a następnie dostaje się pod patronat bogatego i wpływowego markiza. Dzięki niemu nabywa tytuł szlachecki, uczy się pojedynkować, staje się caballero i co najważniejsze dowiaduje się jak rozbudzać pożądanie w kobiecie. Don Juan trafia zawsze do łoża tych dam, które tego potrzebują: zaniedbanych żon, których mężowie wolą zadowalać kochanki; wdów pozbawionych rozkoszy cielesnych; trzymanych pod kloszem córek nadgorliwych ojców bojących się o ich cnotę. Każda miłosna przygoda niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw, z których największe zagrożenie niesie Święta Inkwizycja. Dzięki protekcji króla namiętny kochanek nie ma się czego obawiać, ale co stanie się gdy królewska ochrona się skończy? Czy caballero uniknie tortur i spalenia na stosie?
Przedstawiony tu Juan to nie tylko złodziej kobiecej cnoty. Pokazuje on kochance jakie sekrety skrywa jej ciało rozbudzając powoli pożądanie i akcentując każdy kawałek ciała, przy czym nie ma dla niego znaczenia czy pieści niewolnicę czy księżną. Ubóstwia on kobiety, dba o ich rozkosz, cielesne i duchowe spełnienie, które uważa za najpiękniejsze zjawiska na Ziemi. 
Książka ta jest hymnem na cześć kobiet, bez których świat byłby bezwartościowy. Autor rozprawia o pożądaniu i spełnieniu ale również o miłości i wierności. Razem z Don Juanem odkrywamy tajemnicę jak dochować wierności ukochanej osobie. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz