expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

czwartek, 14 listopada 2013

"Mała książka o życiu" Pernilla Stalfelt

Nasze dzieci z pewnością zastanawiają się co to jest życie. Prędzej czy później będą od nas oczekiwać odpowiedzi na to egzystencjalne pytanie. Z pomocą przychodzi nam rodzicom "Mała książka o życiu". Ukazany jest w niej przebieg ludzkiego życia począwszy od narodzin a kończąc na śmierci. Dzieci dowiadują się, że dzięki temu, że oddychamy, słyszymy, czujemy, widzimy wiemy, że funkcjonujemy. Autorka ubarwia te opowieści dowcipnymi i nieortodoksyjnymi przykładami, np. słoniem ratującym życie zwiędniętej roślinie, chłopcem przyjaźniącym się z gadającym chomikiem, wiewiórką, która potrzebuje energii aby zrobić kupę. 
Znajdziemy tu także proces powstawania życia, które swój początek bierze w macicy a potrzebni do tego są plemnik i jajeczko. A co się dzieje z duszą po śmierci? Może trafić "do nieba albo do kogoś innego... do niemowlaka, ptasiego jaja albo do nasionka."
Oli książka bardzo się spodobała i dziś wieczorem czytałyśmy ja po raz kolejny, a Jasio jak zwykle wypatrywał w niej samochodów.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz