expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

poniedziałek, 17 marca 2014

Ernest Hemingway

Pisząc artykuł do magazynu DUZARODZINA.PL, wpadłam na pomysł aby umieszczać na blogu ciekawostki oraz anegdoty z życia pisarzy i pisarek. Ponieważ zaintrygowała mnie historia z wczesnych lat dziecięcych Hemingwaya, postanowiłam zacząć od niego.

Ernest Hemingway był drugim dzieckiem i zarazem pierwszym synem państwa Hemingway. Matka widziała w nim jednak dziewczynkę i przez pierwsze lata jego życia ubierała go w dziewczęce ubranka. Prawdopodobnie odbiło się to na jego późniejszym życiu, w którym zachowywał się jak typowy macho - brał udział w wojnach, polował, wędkował, pływał, jeździł konno, wyruszał na safari, brał udział w gonitwach byków, uwielbiał corridę, miał także cztery żony (niezliczone kochanki) ale tylko troje dzieci - dla porównania Charles Dickens miał ich dziesięcioro. 
Według wielu nad rodziną Ernesta Hemingwaya wisi śmiertelna klątwa. On sam, jego ojciec, siostra, brat i wnuczka odeszli z tego świata śmiercią samobójczą. Według najnowszych badań może to być rezultatem genetycznej choroby dręczącej rodzinę. 
Jego najmłodszy syn Gregory był transseksualistą i zakończył życie jako Gloria. 


1 komentarz:

  1. Ciekawa i barwna postać. Można mieć wrażenie, że sam po prostu wykreował swój wizerunek "macho".

    OdpowiedzUsuń