expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

sobota, 1 czerwca 2013

"Rosnę z książką"

W związku z dzisiejszym Dniem Dziecka chciałam wspomnieć o projekcie bydgoskiej biblioteki, który skierowany jest do najmłodszych. Inicjatywa "Rosnę z książką" to propozycja dla dzieci w wieku 0-36 miesięcy i ich rodziców. Na spotkania, które będą odbywać się od 20 maja do 22 listopada zaprasza Biblioteka Główna WiMBP (Stary Rynek 22) oraz Filia nr 15 dla dzieci i młodzieży (ul. Gawędy 1 - Fordon). Poniżej kilka propozycji z programu "Rosnę z książką":

-   Warsztaty muzyczne z Nutką Milutką - Warsztaty poprowadzi Mirosława Gawryłkiewicz, która w sprawdzonej, autorskiej formie kontaktowania dzieci z żywą muzyką, rozwija ich zainteresowania muzyczne i uwrażliwia na sztukę.
-   „Kiedy pójść do logopedy? – rozpoznawanie wad wymowy” – warsztaty prowadzone przez logopedę Agnieszkę Hamerlińską-Latecką.
- „Tańczące piórko: poznajemy siebie i przestrzeń wokół nas” - zabawa w teatr - Ewa Moczadło, bibliotekarz.
-   „Wpływ czytania na rozwój układu nerwowego u dzieci. Rozładowanie stresu dziecka poprzez czytanie bajek” - spotkanie z położną Anną Appelt, założycielką Szkoły Rodzenia Vita.
-    Warsztaty „Poznaj książki przez dotyk”.
Pełen program tutaj: "Rosnę z książką" - program

Pewnie nie wszyscy zdają sobie sprawę, z tego, że przygodę z książką warto rozpocząć już we wczesnym dzieciństwie. Z doświadczenia wiem, że niektóre dzieci wykazują zainteresowania książkami już w wieku kilku miesięcy, natomiast inne w tym czasie nie są nimi w ogóle zainteresowane. Córka będąc jeszcze niemowlakiem lubiła jak jej się pokazywało książeczki, gazety, gdy czytałam jej wierszyki. Teraz ma prawie 4 lata i jest wierną fanką dziecięcej literatury:) Co innego synek, ma 15 miesięcy a książeczki uważa za coś idealnego do gryzienia i obśliniania. Myślę, że zarówno Olę jak i Jasia zainteresuje jeden z kuferków tematycznych zawierających książeczki, filmy, muzykę i  zabawki, które można wypożyczać w bibliotece na Bajce (ul. Gawędy 1) oraz w Bibliotece Głównej (Wypożyczalnia Fabuła, Stary Rynek 22). Dodatkowo każdy maluch w wieku od 0 do 36 miesięcy, który z pomocą rodziców zapisze się do biblioteki otrzyma książkową niespodziankę - w poniedziałek ruszam z synkiem do wypożyczalni:)

Wykaz bibliotek, które oferują upominki:
- Filia nr 15, ul. Gawędy 1
- Filia nr 13, ul. Połczyńska 3
- Filia nr 1, ul. Powstańców Wielkopolskich 26
- Oddział dla dzieci Filii nr 16, ul Broniewskiego 1
- Filia nr 6, ul. Noakowskiego 4
- Filia nr 4, ul. Czerkaska 11
- Filia nr 17, ul. Brzęczkowskiego 2
- Filia nr 12, ul. Pielęgniarska 17
- Filia nr 9, ul. M. Konopnickiej 28
- Filia nr 14, ul. Bohaterów Kragujewca 113 komentarze:

 1. Fantastyczna inicjatywa, gratuluję pomysłu organizatorom.
  Ciekawa też jestem czy akcja "Rosnę z książką" nadal jest prowadzona w Bydgoszczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Akcja trwała od maja do listopada 2013 roku. Nic mi nie wiadomo aby trwała dalej. Ale w poszczególnych bibliotekach są zajęcia dla dzieci :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Inicjatywa świetna, jeszcze raz to napiszę.
  U nas też sporo różnych zajęć dla dzieci w bibliotekach - zajęcia plastyczne, głośne czytanie, Noc w bibliotece. Ale akcja "Rosnę z książką" niesamowicie urzekała mnie tematem, pomysłem i plakatem :-)

  OdpowiedzUsuń